Včlařské
potřeby

Včelařské potřeby

Včelařské prodejny:
PRAHA
ROVENSKO p. Tr.

Adresa sídla:
JaHan s.r.o. Praha 4, Jaurisova 515/4, PSČ 140 00 IČO: 24816191, DIČ: CZ24816191

Email:
objednavky@vceliobchod.cz

Telefon:
+420 724 937 999

×
 x 

košík je prázdný

AKCE

https://vcelarske-potreby.on-line-obchod.cz/images/1/akce-prir-mez-11.jpg

Limitovaná akce na přířezy a mezistěny. Přířez za 10 Kč/ks a mezistěna za 22 Kč/ks.
Přířezy 39x24 rovné. Mezistěny 39x24 SK.
 

Rychlý kontakt

Informace o objednávkách.

objednavky@vceliobchod.cz

Tel.: 724 937 999

Včelařská sezóna je ve svém vrcholu. Prosíme tímto o shovívavost s expedicí vašich zásilek, na které usilovně pracujeme. Omlouváme se tímto, za možné nedostatky k komunikaci. VÍCE ZDE.

Partneři

VČELIN - VČELařská INzerce
POTŘEBY PRO SENIORY
Včelařská inzerce
Informace o Včelařství
Včelařské potřeby a prodejna
Včelařská inzerce
Včelí med
Eshop zemědělské potřeby

Pelech pro psa

Novinky a aktuality

včelařský rok je v plném proudu. Máme pro Vás dostatek přířezů, mezistěn i včelích úlů. Máme pro vás nový vzhled eshopu a možnost objednávat i bez registrace.Využijte skladové dostupnosti medometů, přířezů a mezistěn. Nakupte na dotace včas a v pohodní vašeho domova.

Pomůže inhalace úlového earosolu v léčení


V současném světě je člověk stále častěji vystaven obrovským stresům. Dostavuje se vyčerpání, klesá odolnost organismu vůči nemocem. Obracíme se k přírodě, která byla a doposud je nápomocná. Jednou z populárních a neustále se rozvíjejících léčebných metod je apiterapie. Jsou to včely a jejich dary, které pomáhají regenerovat naše tělo a duši. Mezi včelí produkty, které se již tradičné používají k léčení, patří med, propolis, mateří kašička, pyl, včelí vosk, včelí jed. Jejich užití je všestranné. Působí preventivně, podporují a stimulují organismus a funkci jeho imunitního systému. Nové se také uvádí vyzařování energie a její využití člověkem a v neposlední řadě inhalace úlového aerosolu.

Voda v medu

Problematika vody v medu je ve včelařství celkem diskutované téma. Rád bych tyto materiály doplnil o zkušenost, která se může týkat především včelařů provozujících vícenástavkové včelařství jedná se o souvislost mezi hustotou medu a kvalitou obsednutí úlového prostoru včelami. Nejeden nástavkový včelař totiž zjišťuje, že tradiční poučka “vytáčet jen plně zavíčkované plásty” nemusí být zárukou získání bezpečně hustého medu.

Historie Adamcova rámku

Během minulých dvou staletí se k úlové otázce vyjádřilo mnoho předních českých včelařů a ještě dnes se o této otázce vedou dlouhé diskuze. Během té doby došlo k mnoha menším, ale i velkým úlovým reformám. V minulém čísle Včelařství jsme připomněli 150 let od narození Františka Adamce, velké osobnosti českého včelařství. Následující řádky objasňují souvislosti vzniku Adamcovy rámkové míry 39 x 24 cm.

Celý rok proti varroáze podzim, zima

Máme poznatky z terénu, z včelařské praxe, a ty nám říkají, že velké části včelařů a především začátečníkům je potřebné toto sdělit popřípadě dalším zopakovat. V následujících řádcích se budeme zabývat problematikou varroázy na podzim a ve větší části zimy. Hlavním úkolem ošetření proti varroáze v tomto období je minimalizovat počet roztočů v přezimovaném včelstvu.

Ohlédnutí za XXI. kongresem Apislavie

Co kongres v Almatě v Kazachstánu přinesl jako celek pro evropské, případně české včelařství. Musím konstatovat, že téměř nic. Účast sice byla vysoká, vždyť ze 17 zemí se plenárního zasedání zúčastnilo 15 členských států. To ale bylo hlavní a víceméně jediné pozitivum. Jinak se po celou dobu plenárního zasedání účastníci zabývali vnitřními záležitostmi této organizace a ne řešením problémů, které současné včelařství trápí.

Význam prostorného úlu pro tvorbu silných včelstev

Pohledy na význam úlů se u včelařů různí. Jsou tací, kteří úl přeceňují, je alfou a omegou jejich včelaření nejen ve výnosech včelstva. Jiná skupina včelařů se touto otázkou nezabývá a podceňuje ji. Tvrdí, že konstrukce a kvalita úlu výnos včelstva neovlivňuje. Úl medu nepotí. Je pro ně zásadní, že se jim v daném úlu dobře a jednoduše včelaří, mají technologii úlů zvládnutou. Kdo má vlastně pravdu? Taje asi někde uprostřed.

Mladí včelařící - budoucnost českého včelařství

Jedním z účelů Českého svazu včelařů, z.s., je (viz Stanovy, čl.4/b) působit na výchovu a zapojování mládeže do včelařské činnosti.“ Na to, jak se tento bod daří plnit, se můžeme podívat hned z několika hledisek.

Září - vhodné období pro poslední výměny matek

Září je na včelnicích ve znamení postupně klesající aktivity včelstev. Snůška je již nepravděpodobná a proto se zaměřujeme na kontrolu množství zásob a jejich doplnění. Září můžeme využít k výměně matek, které se během včelařské sezóny neosvědčily.

Biologie včely trochu jinak III.

Při práci s elektronovým mikroskopem jsem narazil na hlavě a břiše včely na otvory, které podle mne mohou, ale také nemusí mít přímou souvislost s termoregulačním systémem včely medonosné. Uvádím zde jen svou domněnku, která vychází z mých znalostí o životě včely medonosné. Nalezenými otvory jsem byl velice překvapen. Ještě větší však bylo moje překvapení, ze jsem o otvorech nic nenašel ani ve včelařské literatuře. Proto bych rád uvítal jakékoliv informace o jejich možné funkci.


TOP