Včlařské
potřeby

Včelařské potřeby

Včelařské prodejny:
PRAHA
ROVENSKO p. Tr.

Adresa sídla:
JaHan s.r.o. Praha 4, Jaurisova 515/4, PSČ 140 00 IČO: 24816191, DIČ: CZ24816191

Email:
objednavky@vceliobchod.cz

Telefon:
+420 724 937 999

Přihlášení

Rychlý kontakt

Informace o objednávkách.

objednavky@vceliobchod.cz

Tel.: 724 937 999

Včelařská sezóna je ve svém vrcholu. Prosíme tímto o shovívavost s expedicí vašich zásilek, na které usilovně pracujeme. Omlouváme se tímto, za možné nedostatky k komunikaci. VÍCE ZDE.

Partneři

VČELIN - VČELařská INzerce
Včelařská inzerce
Informace o Včelařství
Včelařské potřeby a prodejna
Včelařská inzerce
Eshop zemědělské potřeby

Novinky a aktuality

Vzhledem k požadavkům našich zákazníků zvyšujeme výkupní cenu vosku na 210 Kč/kg. Výměna mezistěn za 35 Kč/kg. Mezistěny jsou vyráběny výhradně v České republice z vosku, který vykoupíme od českých včelařů.

Lis na mezistěny - ruční
Lis na mezistěny - ruční
Lis na mezistěny - ruční
Lis na mezistěny - ruční
Lis na mezistěny - ruční
Lis na mezistěny - ruční
Lis na mezistěny - ruční
Lis na mezistěny - ruční
Lis na mezistěny - ruční
Lis na mezistěny - ruční
Lis na mezistěny - ruční
Lis na mezistěny - ruční
Tisk

Lis na mezistěny - ruční


Cena: 37 900,00 Kč
bez DPH: 31 322,31 Kč
Kód zboží:  2219Dostupnost: skladem

Lisy na ruční výrobu mezistěn hladký + s buňkami

Ruční lis na mezistěny se skládá ze dvou částí. Za jednu cenu získáte hladký lis na vosk a lis na mezistěny s profilem buňek pro snadné lisování mezistěn. Ruční výroba mezistěn je velice snadná a jednoduchá. Již nikdy více nebudete muset mezistěny nakupovat. Postup výroby je velmi jednoduchý stačí jen mezistěny vylisovat . Proč má význam samovýroba mezistěn z vašeho vlastního vosku? Uzavřený oběh včelího vosku ve vašem včelařství je jedna z možností jak omezit šíření infekčních nemocí včel, zejména moru včelího plodu.

Doporučujeme si předem připravit voskové destičky a nahřát je v horké vodě než začnete lisovat. Nezapomínejte ale pro jistotu provádět dezinfekci vosku varem na 117°C. po dobu minimálně jedné hodiny. Získáte pak mezistěny ze svého zdravého vosku, žádná rezidua léčiv - či cizorodých látek ve formě parafínu, kalafuny, stearínu a podobně. Lisovací válce je nutné při lisování potírat odlučovacím prostředkem. Jako smáčedlo tedy odlučovací prostředek se používá například syrovátka, jarová emulze, emulze z dětského mýdla, medový roztok atd. Důležité je hlavně válce dobře odmastit a odmašťovat i v průběhu výroby. Není až důležitá ekologičnost smáčedla jelikož se ho na mezistěnu dostane jen nepatrné množství. Smáčedlo se totiž tlačí před válci. Využijte výhody vlastní výroby mezistěn jako jsou 100% jistota zdravotní nezávadlosti (uzavřený koloběh čistého vosku), 100% jistota složení (mezistěny jsou krásně ohebné a pružné), možnost finanční úspory (uděláte mezistěny přátelům včelařům a investice se vám možná i někdy vrátí), válce lisování mezistěn jsou kvalitní toto zařízení vydrží ve Vašem včelařství po celé generace až Vašim vnukům.

Lis na mezistěny má parametry: velikosti buněk 5,3 mm (lze objednat i 4,6 nebo 4,9 mm), délka válce 260 mm, průměr válce 74mm, váha lisu cca 45 kg pohon ruční.

Lis na mezistěny model hladký parametry: délka 300 mm průměr válce 74mm pohon ruční
cca 45 kg pohon ruční.

Možnost získání dotace až 50 % z pořizovací ceny.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

TOP