Včlařské
potřeby

Včelařské potřeby

Včelařské prodejny:
PRAHA
ROVENSKO p. Tr.

Adresa sídla:
JaHan s.r.o. Praha 4, Jaurisova 515/4, PSČ 140 00 IČO: 24816191, DIČ: CZ24816191

Email:
objednavky@vceliobchod.cz

Telefon:
+420 724 937 999

Přihlášení

Rychlý kontakt

Informace o objednávkách.

objednavky@vceliobchod.cz

Tel.: 724 937 999

Včelařská sezóna je ve svém vrcholu. Prosíme tímto o shovívavost s expedicí vašich zásilek, na které usilovně pracujeme. Omlouváme se tímto, za možné nedostatky k komunikaci. VÍCE ZDE.

Partneři

VČELIN - VČELařská INzerce
Včelařská inzerce
Informace o Včelařství
Včelařské potřeby a prodejna
Včelařská inzerce
Eshop zemědělské potřeby

Novinky a aktuality

Vzhledem k požadavkům našich zákazníků zvyšujeme výkupní cenu vosku na 210 Kč/kg. Výměna mezistěn za 35 Kč/kg. Mezistěny jsou vyráběny výhradně v České republice z vosku, který vykoupíme od českých včelařů.

Značící a vychytávací pístek - plast G
Značící a vychytávací pístek - plast G
Značící a vychytávací pístek - plast G
Značící a vychytávací pístek - plast G
Značící a vychytávací pístek - plast G
Značící a vychytávací pístek - plast G
Tisk

Značící a vychytávací pístek - plast G - AKCE


Cena: 89,00 Kč
bez DPH: 73,55 Kč
Kód zboží:  4760Dostupnost: skladem

Značící a vychytávací pístek k značení včelích matek plast G


Značící a vychytávací pístek je praktická a jednoduchá pomůcka pro včelaře jenž si chtějí samy značit matky. Slouží k pohodlnému a šetrnému značení včelích matek.

Každý včelař co chová matky tak ví že značení matek není zrovna snadné. Jenže bez označené matky se včelaří hůře. Označená matka je lépe vidět na plástu a lze ji tím pádem rychleji najít. Dál máte informaci, z kterého roku (podle barvy) matka je. Existuje mnoho možností jak matky značit. Značí se jednak barvou a jednak speciálními značkami na matky s čísly (toto dělají chovatelé, kteří si matky podle čísel evidují). Někteří včelaři matky značí v ruce. Což se dá natrénovat na trubcích. Chce to trochu šikovnosti a hlavně cit, abychom matce neublížili, ale zároveň ji musíme držet tak, aby neuletěla. Další možností je zakoupení tzv. síťky pro značení matek, pod kterou matku schováme, lehce přitlačíme na plástu a mezi mřížkou ji označíme. Jednou z možností je právě i použít značící a vychytávací plastový  píst.

Povytažený píst přiložíme na plást na matku a mírným tlakem pístu ji donutíme vlézt dovnitř. Poté můžeme plást vložit zpět do úlu a s vychycenou matkou se můžeme vzdálit od úlu tak, aby na nás včelky nemohly. Poté matku (opět mírným tahem pístu) přitiskneme na síťku a můžeme provést označení barvou. Na konci pístu je molitan, takže i když je matka přitisknutá na síťku, nemělo by se jí nic stát. Po označení chvilku počkáme na zaschnutí barvy, povolíme píst a můžeme jít k úlu a matku vypustit opět na plást.

Hodnocení

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.

TOP