Včlařské
potřeby

Včelařské potřeby

Včelařské prodejny:
PRAHA
ROVENSKO p. Tr.

Adresa sídla:
JaHan s.r.o. Praha 4, Jaurisova 515/4, PSČ 140 00 IČO: 24816191, DIČ: CZ24816191

Email:
objednavky@vceliobchod.cz

Telefon:
+420 724 937 999

Přihlášení

Rychlý kontakt

Informace o objednávkách.

objednavky@vceliobchod.cz

Tel.: 724 937 999

Včelařská sezóna je ve svém vrcholu. Prosíme tímto o shovívavost s expedicí vašich zásilek, na které usilovně pracujeme. Omlouváme se tímto, za možné nedostatky k komunikaci. VÍCE ZDE.

Partneři

VČELIN - VČELařská INzerce
Včelařská inzerce
Informace o Včelařství
Včelařské potřeby a prodejna
Včelařská inzerce
Eshop zemědělské potřeby

Novinky a aktuality

Vzhledem k požadavkům našich zákazníků zvyšujeme výkupní cenu vosku na 210 Kč/kg. Výměna mezistěn za 35 Kč/kg. Mezistěny jsou vyráběny výhradně v České republice z vosku, který vykoupíme od českých včelařů.

Refraktometr - Catania D, obsah vody a cukru v medu
Refraktometr - Catania D, obsah vody a cukru v medu
Refraktometr - Catania D, obsah vody a cukru v medu
Refraktometr - Catania D, obsah vody a cukru v medu
Refraktometr - Catania D, obsah vody a cukru v medu
Refraktometr - Catania D, obsah vody a cukru v medu
Refraktometr - Catania D, obsah vody a cukru v medu
Tisk

Refraktometr na med - Catania D, obsah vody a cukru v medu


Cena: 799,00 Kč
bez DPH: 660,33 Kč
Kód zboží:  5103Dostupnost: skladem

Refraktometr Catania k určení obsahu vody v medu, cukroměr...

Refraktometr k určení obsahu vody v medu, měření cukernatosti. Med k měření musí být čirý a tekutý. Refraktometr je optický přístroj pracující na principu lomu světla určený k rychlému zjištění koncentrace vodních roztoků. Například ke zjištění obsahu vody v medu, cukernatosti v ovocné šťávě, nebo cukrovém roztoku. Přístroj má zabudovanou automatickou teplotní kompenzaci, proto při mírné změně teploty jej není potřeba seřizovat.

°Bx-BRIX - % Mas Sasch - cukroměr - tato stupnice umožňuje odečítat váhová procenta koncentrace cukru ve vodě. Měří cukr a vodu v %. rozsah Brix/ATC 58 - 92 %, Stupnice voda 12 - 26 % (1dílek=0,5°) Přesnost měření činí 0.1%

Refraktometr - k měření obsahu vody v medu, cukroměr-1.

(% obsah cukru - Mas Sacch - rozsah Brix/ATC 58 - 92 %),

Ačkoliv na první pohled vypadají všechny optické refraktometry stejně, liší se v optické části. Každý typ má zabudovanou svou vlastní speciální stupnici, na které vámi měřenou veličinu buď přímo odečtete anebo ji musíte odvodit ze stupnice s univerzálními fyzikálními jednotkami. Měření je velice snadné - na sešikmený skleněný hranol stáčí kápnout několik kapek kapaliny, přiklopit průsvitné víčko, aby se kapalina po hranolu pěkně rozprostřela, namířit hranol proti světlu a podívat se do okuláru. Díky refraktometru je možné měřit téměř cokoliv, kdekoliv a u čehokoliv. Refraktometr na med, kterým mohou potravináři i samotní včelaři změřit obsah vody v medy, podle čehož se ve výsledku stanoví kvalita medu. Refraktometry, kapesní optický refraktometr, měření indexu lomu

Refraktometr

Návod k použití refraktometru:
Refraktometr i med, který se měřit, by měl mít teplotu přibližně 20°C Při používání přístroje byste jej měli držet v horizontální poloze. Zvedněte průhledné víko a med umístěte a skleněný hranol tak, aby byl celý pokrytý medem. Nezapomeňte promíchat nádobu s medem předtím než odeberete vzorek, aby hodnota nebyla chybná, protože vzorek, se odebírá z vrchní vrstvy v nádobě. Při aplikaci medu nepoužívejte ostré předměty, můžete tak poškodit nebo poškrábat hranol. Ihned sklopte víko a změňte hodnotu. Na refraktometru se nachází točící knoflík ke kompenzaci teplotního odchýlení.

Měření hodnoty:
Držte refraktometr horizontálně proti světlu (lampa nebo světlo) a pootočte knoflíkem tak abyste měli přehled na stupnici. Nyní můžete lehce změřit hodnotu tam, kde přímka protíná stupnici mezi tmavou a světlou částí v zorném poli. Poté co jste změřili hodnotu je důležité, abyste očistili hranol, víko hranolu vlažnou vodou, protože refraktometr může poškodit, pokud by tam ještě zůstal zbytek medu.

Nezapomeňte že refraktometr je optický přístroj a musíte na něj být opatrní. Vyhýbejte se: prudkým změnám, vlhkosti na skladovacím místě, agresivnímu prostředí, kde přístroj skladujete, poškození pádem přístroje atd. Jednotky: prostřední stupnice: Brix %, pravá stupnice: voda %.

Výrobek od německého dodavatele včelařských potřeb HEINDRICH HOLTERMANN.

Hodnocení

Ideální vánoční dárek pro každého včelaře. Pokud hedáte něco kvalitního do tisícovky.
Veronika K.
Užitečná pomůcka která navíc jde pořídit přes dotace.
Radek Bíma
Nejdřív jsem váhal zda to není moc levné a jestli nekoupit i kalibrační kapalinu. Nakonec jsem zakoupil a měří velice spolehlivě. Kalibrace je navíc dle návodu zbytečná...
Jiří Dlouhý
Lacinější než ho mají jinde. Spolehlivý optický přístroj. Škoda, že jsme ho tenkrát koupil jinde mnohem dráž. S refraktometrem mám velice dobré zkušenosti.
Matyáš Kovář
Spolehlivý refraktometr za fantastickou cenu. Nejlevnější co jsem našla. Funguje spolehlivě a není nutná žádná kalibrace a podobné blbiny. Vždy jsme se sešli když jsem porovnávala s digitálním.
Vladimír Vrba

TOP